توقف تولید تیبا تا آخر تیرماه
کد خبر: ۸۷۵۷ | تاریخ انتشار : ۲۵-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: تمهیدات لازم برای اجرای تعهدات به مردم را پیگیری می‌کنیم، مردم نگران نباشند.

به گزارش ماشین نیوز ؛دکتر اسلام پناه امروز شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ در نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر کیفیت و کسب رضایت مشتریان به عنوان اصل مهم و همچنین رفع عیوب پر تکرار تاکید کرد و گفت: خروج خودرو‌های تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید اعلام گردید.

  معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد در این جلسه که به منظور رفع ابهامات و مشکلات موجود در اجرای استاندارد خودرو برگزار شد، افزود: مردم نگران نباشند، سازمان ملی استاندارد ایران تمهیدات لازم را برای اجرای تعهدات خودروسازان دنبال می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه، کیفیت در زنجیره تولید خودرو باید رعایت شود، گفت: با توجه به وجود چند هزار قطعه در تولید خودرو، ایراد موجود در یک قطعه باعث نقص در تولید نهایی خواهد شد.

دکتر اسلام پناه با بیان اینکه بی‌کیفیتی قطعه باعث بروز عیوب پر تکرار می‌شود، تاکید کرد: خودروسازان برای اطمینان از کیفیت نهایی، باید قطعات خودرو را از تولیدکنندگانی تامین کنند که مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به هدف صادراتی وزارت صمت گفت: سخت گیری‌های عقلایی و علمی استاندارد برای تولید داخلی، تمرینی برای ارتقای کیفیت خودرو به عنوان الزامات صادراتی خواهد بود.

دبیر شورای عالی استاندارد در پاسخ به درخواست وزارت صمت برای افزایش مدت گواهی تطابق تولید از یک ماه به سه ماه تصریح کرد: در صورتی که تولید کنندگان، گزارش‌ها و الزامات کیفی و منبع تامین کنندگان را به صورت کامل به سازمان ملی استاندارد ایران ارسال نمایند و متعهد به اظهارات خود باشند این موضوع قابل اجرا خواهد بود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ورود جدی این سازمان را به صنعت خودروسازی، فرامین رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص کیفیت خودرو و فرمان هشت ماده‌ای ریاست محترم جمهور عنوان کرد و گفت: این دستورات شرایطی را به نحوی رقم می‌زند که در تصمیمات جدی‌تر و سریعتر باشیم.

وزیر صمت: ملاک تولید خودرو، رعایت کامل استانداردهاست

در ادامه دکتر فاطمی امین، وزیر صمت با تقدیر از تلاش سازمان ملی استاندارد ایران برای ارتقای سطح کیفی خودرو‌ها گفت: این مهم یکی از وظایف محوله به وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وزیر صمت با اشاره به چالش‌های انباشته شده در زنجیره صنعت خودرو به نقشه راه تحول این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: این نقشه راه در سه مرحله تعریف شده که مرحله اول آن از آذر ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان ۱۴۰۱ تعیین شده که برگرفته از چهار مرحله، ثبات در تولید، اصلاح ساختار مالی و مدیریتی، ورود محصول جدید و برنامه ریزی‌های کیفی است.

وی با اشاره به خروج خودرو‌های تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید، اظهار داشت: خودروسازان موظفند در اجرای تکالیف قانونی خود که رضایت مشتریان را به دنبال دارد از هیچ کوششی دریغ نداشته باشند.

دکتر فاطمی امین با بیان اینکه کیفیت به تدریج رخ می‌دهد گفت: تا پایان امسال تغییرات کیفی خودرو برای مردم قابل محسوس خواهد شد.

وزیر صمت با اشاره به خودرو‌هایی که به دلیل نقص در تامین در پارکینگ خودروسازان باقی مانده اند، گفت: این آمار از ۱۷۰ هزار دستگاه در سال قبل به ۲۲ هزار دستگاه در خرداد ماه امسال کاهش پیدا کرد و تا شهریور امسال به صفر می‌رسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از توقف تولید تیبا تا آخر ماه جاری خبر داد و گفت: رتبه‌بندی واحدهای تولیدی برای ارائه مشوق به آن‌ها در دستور کار است.

در این نشست مقرر شد خودرو‌هایی که نتوانستند مجوز استاندارد را برای شماره گذاری دریافت کنند با شرایطی قابل اجرا در قالب پیوست قانونی تعیین تکلیف شوند.

در این جلسه، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران حضور داشتند.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8757

دیدگاه شما

آخرین اخبار