جایگزین سمند، تیبا و ساینا بزودی معرفی می‌شود
کد خبر: ۸۸۵۴ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷ | نسخه چاپی نسخه چاپی

سخنگوی وزارت صمت گفت: تولید خودرو‌های سمند، تیبا و ساینا از ابتدای مرداد حذف می‌شود و خودرو‌های جدید جایگزین آن‌ها خواهند شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ امید قالیباف گفت: براساس گزارش‌های مالی منتشر شده از شرکت‌های خودرویی، این صنعت در خرداد امسال با ۱۸ درصد رشد رکورد دارِ رشد بخش تولید در اقتصاد بوده است.

سخنگوی وزارت صمت می‌گوید: از ابتدای مرداد با ایجاد هماهنگی بین وزارن صمت و سازمان ملی استاندارد، تولید خودرو‌های تیبا، سمند و ساینا از متوقف می‌شود و خودرو‌های نظیر شاهین CVT، آریا، رانا AMT, هایما S۸ و آریسان۲ که ضرایب کیفی بالاتری دارند، جایگزین آن‌ها خواهند شد.

به گفته او، در مرحله اول تخصیص یکپارچه، ۱۵ طرح خودرویی از قرعه کشی خارح شدند؛ در مرحله دوم تخصیص یکپارچه (که ثبت‌نام آن تا  ساعت ١٧ سه‌شنبه ٢٨ تیر ادامه دارد) و با افزایش رشد تولید، ۵۰ درصد طرح‌های فروش خارج از قرعه کشی عرضه خواهد شد و این روند تا حذف کامل قرعه‌کشی ادامه خواهد یافت.  رصد قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار هستیم. در ماه آینده خبر‌های خوبی از صنعت خودرو به اطلاع مردم خواهد رسید.

پیش از این در ۲۵ تیر، رئیس سازمان ملی استاندارد گفته بود: خودرو‌هایی که از سوی سازمان استاندارد تولید آن‌ها متوقف شده، با الحاق پیوست فنی تعیین تکلیف می‌شوند.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8854

دیدگاه شما

آخرین اخبار