افزایش فروش خودروهای برقی تسلا در استرالیا
کد خبر: ۸۸۹۹ | تاریخ انتشار : ۲۸-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس تسلا امروز سه‌شنبه (۱۹ جولای) گفت: فروش خودروهای الکتریکی تسلا به سرعت در استرالیا در حال افزایش است و قرار است با فروش باتری‌های خانگی Powerwall خود در این کشور پیشی بگیرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ رابین دنهولم در اجلاس انرژی پاک استرالیا در سیدنی گفت: اکنون بیش از ۲۶ هزار و ۵۰۰ خودرو تسلا در جاده‌های استرالیا داریم و شتاب آن وجود دارد. او گفت: من شخصا تعجب نمی‌کنم اگر این رقم را تا پایان سال دو برابر کنیم.

استرالیا حدود یک درصد از خودروهای برقی تسلا در جاده‌ها را تشکیل می‌دهد که در پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۲.۵ میلیون دستگاه رسید. خودروهای برقی تنها دو درصد از فروش خودروهای جدید در استرالیا را تشکیل می‌دهند. دنهولم گفت: استرالیا از منظر انرژی در موقعیت بسیار منحصربه‌فردی قرار دارد، زیرا تعداد باتری‌های پاوروال‌های نصب‌شده در استرالیا بیشتر از خودروهای تسلا در جاده‌هاست.

به گفته دنهولم، بزرگ‌ترین مانع برای جذب سریع‌تر خودروهای برقی فقدان ایستگاه‌های شارژ سریع است. برای تسریع در راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ سریع، ترانسفورماتورها باید به شبکه اضافه شوند، روندی که به گفته او در استرالیا در مقایسه با بقیه منطقه بسیار کند بود.

بر اساس گزارش رویترز، دنهولم گفت: این شارژرها باید بدون تاخیر راه‌اندازی شوند و این قطعه گم شده برای پذیرش انبوه خودروهای برقی است.

او همچنین بر درخواست استرالیا برای انجام کارهای بیشتر برای ایجاد ظرفیت پالایش مواد باتری تاکید کرد. تسلا سه چهارم لیتیوم مورد نیاز خود را برای باتری‌های خود از استرالیا تامین می‌کند اما این کشور به سختی ظرفیت پالایشی برای مواد با ارزش بالاتری که به باتری‌ها وارد می‌شود، دارد.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8899

دیدگاه شما

آخرین اخبار