بومی‌سازی یک قطعه کاربردی در صنعت خودروسازی
کد خبر: ۱۰۴۳ | تاریخ انتشار : ۰۶-۱۱-۱۴۰۰ - ۸:۱۳ | نسخه چاپی نسخه چاپی

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته محصولی طراحی و تولید کند که کاربرد آن برای اتصال مسیر بخارات بنزین به باک خودرو است.

به گزارش ماشین نیوز ،حمید بابایی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان هدایت سرمایه کاسپین با بیان این‌که واسط لوله سوخت یک قطعه کاربردی در صنعت خودروسازی است، گفت: درگذشته این محصول تماماً وارداتی بود اما با بومی‌سازی آن، توانستیم نیاز صنعت خودروسازی را برطرف کنیم.

کاهش احتمال خطا

این محصول، مسیر لوله‌های سوخت خودروها را به هم اتصال می‌دهد و در مسیر بخارات بنزین قرار می‌گیرد؛ یکی دیگر از کاربردهای آن اتصال دادن لوله کنیستر به باک است.

از مزیت‌های این محصول می‌توان به کاهش احتمال خطا و سهولت مونتاژ اشاره کرد، جنس این محصول پلیمر است و ازلحاظ ایمنی هم در سطح خوبی قرار دارد.

تمامی نمونه‌های خارجی این محصول در تست ضربه که برای واسط لوله سوخت تعریف شده، شکست خوردند اما نمونه داخلی توانسته این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارد.

صرفه‌جویی ارزی بالا و جلوگیری از واردات

واردات این محصول به علت قیمت بالا به‌صرفه نیست و محصول ایرانی توانسته تماماً نیاز این حوزه را تأمین کند.

واسط لوله سوخت ایران ساخت، صرفه‌جویی ارزی بالایی به همراه داشته و در حال حاضر ۲۵ نفر به‌صورت مستقیم و در حدود ۱۰ نفر هم به‌صورت غیرمستقیم با این شرکت همکاری می‌کنند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان هدایت سرمایه کاسپین با اشاره به اینکه واسط لوله سوخت پلیمری نسبت به نمونه فلزی هزینه تعویض پایین‌تری دارد، عنوان کرد: در این شرکت علاوه بر واسط لوله سوخت، قطعات کاربردی دیگر مانند زانویی لوله سوخت، سه‌راهی رگلاتور و موارد دیگر طراحی و تولید می‌شود.

........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=1043

دیدگاه شما

آخرین اخبار