تویوتا پلتفرم نرم افزاری خودروی خود را راه اندازی می‌کند
کد خبر: ۱۴۳ | تاریخ انتشار : ۱۵-۱۰-۱۴۰۰ - ۹:۳۶ | نسخه چاپی نسخه چاپی

تویوتا قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک پلتفرم اختصاصی نرم افزاری را برای تولید خودرو راه اندازی کند. این پلتفرم کارکردهای برخی اجزا و قسمت‌های خودران را کنترل می‌کند.

به گزارش ماشین نیوز ؛این پلتفرم که سیستم عامل آرنه نام دارد، رقابت تویوتا با دیگر شرکت‌های سازنده خودروهای برقی و خودران مانند تسلا و فولکس واگن را تسهیل می‌کند. این شرکت‌ها نیز پلتفرم‌های نرم افزاری طراحی کرده‌اند که تنها بر روی تولیدات خود آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید توجه داشت که وسایل نقلیه الکتریکی بسیار متفاوت از وسایل نقلیه مجهز به موتور احتراقی سنتی عمل می‌کنند و بسیار پیچیده‌تر هستند. این نرم افزار به وسیله نقلیه کمک می‌کند تا از طریق به روز رسانی‌های ضروری به روز بماند و محاسبات دقیق آن باعث می‌شود همه قطعات خودرو به طور پیوسته و درست کار کنند.

طراحی و عرضه چنین نرم افزاری آسان نیست و بسیاری از خودروسازان سنتی با آن مشکل داشته‌اند. فولکس واگن مشکلات عمده‌ای با پلتفرم طراحی شده خود داشت و در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تولید برخی از خودروهای مبتنی بر آن را متوقف کرد. اما این شرکت اخیراً هیچ مشکل گسترده‌ای را در مورد این پلتفرم مطرح نکرده است.

تویوتا همچنین قصد دارد این نرم‌افزار را به شرکت‌های وابسته خود گسترش دهد و حتی ممکن است آن را در اختیار سایر توسعه‌دهندگان قرار دهد.

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=143

دیدگاه شما

آخرین اخبار