افزایش کاذب قیمت خودرو با روش عرضه مافیا
کد خبر: ۱۴۵ | تاریخ انتشار : ۱۵-۱۰-۱۴۰۰ - ۹:۴۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

دبیر و سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان عرضه قطره چکانی خودرو به بازار را روش مافیای این بخش برای افزایش کاذب تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت خودرو عنوان کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سیدعلی موسوی  با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در هیئت تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان اظهار داشت: این بررسی‌ها نشان داده که پیش از افزایش اخیر قیمت توسط خودروسازان، دپوی خودرو در پارکینگ‌ها روشی است که برای تزریق خودرو بصورت قطره چکانی به بازار همراه با افزایش قیمت  توسط مافیای خودرو انجام می شود.

وی با بیان اینکه این امر موجب افزایش تقاضا از سوی مصرف کننده نیز می شود، افزود: البته هر چند بخشی از این تقاضا کاذب است، اما بهش قابل توجهی نیز ناشی از کمبود خودرو در  بازار است و این در حالی است که در بررسی‌های هئیت تحقیق و تفحص مشخص شده که برخی از خودروها به بهانه نبود تنها یک قطعه در پارکینگ خودروسازان دپو شده‌اند، قطعاتی مانند یک چراغ که به راحتی در داخل قابل تولید و تأمین است.

نماینده مردم ملکان در مجلس خاطر نشان کرد: این شگردی است که مافیای خودرو به بهانه آن و ناقص بودن خودرو از ارائه محصول به بازار جلوگیری می‌کند و با توجیهاتی مانند قیمت‌گذاری دستوری خودرو و ضررده بودن شرکت های خودروساز و البته از طریق مشاوره‌های غلطی که به وزیر صنعت می‌دادند، افزایش قیمت مد نظر خودرو اعمال کنند و پس از اینکه افزایش قیمت اخیر اتفاق افتاد، قیمت‌گذاری همان خودروهای تولیدی قبلی نیز که به بهانه عدم تأمین قطعات در پارکینگ ها دپو شده بودند، با نرخ های جدید صورت گرفت.

موسوی آمار این خودروها را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: متأسفانه حتی پس از این اتفاق نیز همان مافیا مانع از ورود خودروهای دپو شده در پارکینگ ها شده تا نوعی حرص و عطش کاذب در بازار ایجاد شده و زمینه سازی برای افزایش قیمت های بعدی نیز صورت گیرد.

 

منبع: فارس

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=145

دیدگاه شما

آخرین اخبار