بی‌ام‌و بعد از ۷ سال از بنز سبقت گرفت!
کد خبر: ۱۶۰ | تاریخ انتشار : ۱۵-۱۰-۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

بی‌ام‌و، ابرشرکت خودروساز آلمانی می‌گوید سال گذشته در فروش جهانی خودروها، مرسدس بنز را شکست داده و این اولین باری است که از سال ۲۰۱۵ از رقیب آلمانی خود پیشی گرفته است.

به گزارش ماشین نیوز ؛ پیتر نوتا، مدیر بخش فروش بی‌ام‌و (BMW) گفت: در سال ۲۰۲۱ در بخش خودروهای پریمیوم جهانی برای برند BMW ادعای مقام اول را داریم.

بی‌ام‌و هنوز آمار فروش تمام سال خود را به تفصیل اعلام نکرده است اما در بیشتر سال‌ها میزان تحویل‌ها بیشتر از دایملر بوده است.

این خودروساز مستقر در مونیخ کمتر تحت تاثیر کمبود جهانی نیمه هادی‌ها قرار گرفته که خطوط تولید را در سطح جهانی با مشکل مواجه کرده است.

تعدادی از خودروسازان اظهار کردند تحت تاثیر بدترین بحران تراشه قرار گرفتند و سه ماهه سوم به سختی به پایان رسیده است به همین دلیل انتظارات خود را کنار گذاشته‌اند.

مرسدس گفت: عرضه کمیاب قطعات در نیمه اول سال ۲۰۲۲ همچنان دامن‌گیر صنعت خواهد بود و خواستار افزودن ظرفیت بیشتر در سطح جهانی شد.

به گفته یکی از سخنگویان، بی‌ام‌و آمار فروش تمام سال خود را در ۱۲ ژانویه گزارش خواهد کرد.

پیش از این اعلام شده بود که این خودروساز ۱.۷ میلیون خودرو با برند بی‌ام‌و را در ۹ ماه اول سال تحویل داده است که با این رقم بیش از ۱۱۲ هزار دستگاه از مرسدس بنز دایملر پیشی گرفته است.

 

منبعک ایسنا

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=160

دیدگاه شما

آخرین اخبار