بحران گازوئیل در انتظار اتحادیه اروپا
کد خبر: ۱۹۸۲۶ | تاریخ انتشار : ۲۷-۱۰-۱۴۰۱ - ۹:۲۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی هشدار داد زمانی که ممنوعیت فرآورده های نفتی روسیه از تاریخ ۵ فوریه اجرایی شود، اتحادیه اروپا برای جایگزینی گازوئیل این کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد زمانی که ممنوعیت فرآورده های نفتی وارد شده از روسیه از طریق دریا و محدودیت سقف قیمت این محصولات از تاریخ ۵ فوریه اجرایی شود، اتحادیه اروپا برای جایگزینی گازوئیل این کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

این شبکه با استناد به داده‌های ردیابی کشتی‌ها از Vortexaاعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۲۰ میلیون بشکه گازوئیل از روسیه وارد کرد. تا ماه دسامبر، حدود ۴۰ درصد از این سوخت روسیه وارد اتحادیه اروپا شد.

بر اساس این گزارش، اگرچه اتکای اروپا به فرآورده های نفتی روسیه در سال گذشته میلادی کاهش یافت، در سال ۲۰۲۱ بیش از نیمی از محموله های دریایی وارداتی به اتحادیه اروپا و بریتانیا روسی بودند، که نشان دهنده دشواری جایگزین کردن بشکه هایی است که در کمتر از سه هفته دیگر تحت تحریم قرار خواهند گرفت.

مارک ویلیامز از مشاوران مؤسسه Wood Mackenzie به این رسانه گفت: از ابتدای فوریه جریان تجارت گازوئیل به طور کامل مجدداً سازماندهی خواهد شد.

داده‌ها نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا در حال حاضر شروع به افزایش واردات گازوئیل از عربستان سعودی و هند کرده است.

تحلیلگران می گویند که این محموله ها ممکن است در سال جاری میلادی از طریق تعدادی از پالایشگاه های نفت جدید که به زودی وارد مدار تولید می شوند، افزایش یابد.

کارشناسان همچنین به محصولات ایالات متحده به عنوان گزینه احتمالی برای کمک به جایگزین کردن گازوئیل روسیه اشاره می‌کنند.

علاوه بر این، چین ممکن است به طور غیرمستقیم به این منطقه در دستیابی به منابع گازوئیل کمک کند.

پیش‌بینی می‌شود که صادرات گازوئیل این کشور از نظر حجمی مشابه آنچه اتحادیه اروپا و بریتانیا پیش از تحریم‌ها از روسیه دریافت می‌کردند، باشد.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19826

دیدگاه شما

آخرین اخبار