فرسودگی بیش از ۹۰ درصد موتورسیکلت‌های در حال تردد
کد خبر: ۱۹۸۵۷ | تاریخ انتشار : ۲۷-۱۰-۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹ | نسخه چاپی نسخه چاپی

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم از فرسودگی بیش از ۹۰ درصد موتورسیکلت‌های در حال تردد خبرداد.

به گزارش ماشین نیوز ؛داریوش گلعلیزاده در حاشیه برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های برقی که امروز به مناسبت هفته هوای پاک در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد،گفت: با توجه به نقش وسایل نقلیه موتوری با سوخت فسیلی و بنزینی در تشدید آلودگی هوا و فرسودگی بیش از ۹۰ درصد موتورسیکلت های در حال تردد، توسعه به کارگیری موتورسیکلت‌های برقی به‌ویژه در کلانشهرها می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد موتورسیکلت ها شود.

وی افزود: توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری با اولویت اتوبوس و تاکسی‌های برقی، هیبرید و گازسوز در کلانشهرها موجب بهتر شدن کیفیت هوا در این شهرها می شود که این موضوع نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم و اهتمام مراجع ذیربط یعنی وزارت کشور و شهرداری‌ها جهت توسعه ناوگان حمل و نقل پاک است.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم خاطرنشان کرد: در قانون هوای پاک شهرداری‌ها و وزارت صمت مکلف شده‌اند نسبت به برقی‌سازی موتورسیکلت‌های کار و پیک موتوری اقدام کنند.

گلعلیزاده در خصوص برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های برقی نیز گفت: به مناسبت هفته هوای پاک نمایشگاه ارایه موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های برقی که با همکاری شرکت‌های داخلی تولید شده اند، در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

وی تصریح کرد: طی قراردادی با شهرداری‌ها مقرر شده است که از این اتوبوس‌ها در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور استفاده شود.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=19857

دیدگاه شما

آخرین اخبار