تهران ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد
کد خبر: ۴۰۹۴ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۱-۱۴۰۱ - ۸:۱۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: در برنامه ۱۴۰۴ و براساس هدف گذاری ما تهران باید ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه تهران اتوبوس داشته باشد و این سطح سوم است.

به گزارش ماشین نیوز ؛بهرام نکاحی گفت: وضعیت عمومی ناوگان اتوبوسرانی، بسیار شکننده است و به کف خودش رسیده است.

نکاحی گفت: در سال ۱۴۰۱ یک هزار دستگاه اتوبوس توسط وزارت کشور برای تهران در نظر گرفته شده است و یک هزار دستگاه نیز قرار است از طریق بخش خصوصی تامین شود همچنین حدود یک هزار دستگاه اتوبوس کار افتاده نیز از طریق اورهال دوباره به چرخه بر میگردد. البته انجام این تعهدات به مسائل مختلفی مربوط است و امیدواریم مجموعا تا پایان سال این سه هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شود. البته باید همزمان با این افزایش پشتیبانی و مسائل مرتبط هم افزایش یابد.

به گفته نکاحی  اگر بخواهیم به سطح یک و ایده آل برسیم باید در سال ۱۴۰۴ در شهر تهران ده هزار اتوبوس باشد. در حال حاضر بیش از ۵ هزار اتوبوس در تهران داریم که بخش زیادی از آن‌ها فرسوده شده و کارایی لازم را ندارد و خیلی از آن‌ها کاملا زمین گیر شده اند. میانگین تعداد اتوبوس‌هایی که در خطوط فعال هستند بین ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه است. در واقع باید برای چهار سال آینده ۵ هزار دستگاه اتوبوس  وارد چرخه شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: علت بخشی از تاخیر‌ها ناشی از کمبود اتوبوس و بخشی هم به دلیل نقص فنی اتوبوس‌ها در بین مسیر است که باعث می‌شود شاهد تاخیر و ازدحام شویم. بازگشایی مدارس هم دلیلی برای این ازدحام در روز‌های اخیر است. تعدادی از همکاران ما نیز در چند وقت گذشته بازنشسته شده اند و این موضوع نیز علتی برای کاهش تعداد اتوبوس‌ها است. البته اقدامات برای جذب و استخدام رانندگان انجام شده و در حال گذراندن مراحل پایانی است.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4094

دیدگاه شما

آخرین اخبار