آماده‌باش پلیس برای سفرهای ایام عیدفطر
کد خبر: ۴۷۵۳ | تاریخ انتشار : ۱۱-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی کل کشور با اشاره به افزایش حجم سفر در ایام تعطیلات عید فطر از آماده‌باش پلیس راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها خبر داد و توصیه‌ها و هشدارهایی را هم به رانندگان ارائه کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛ سردار سید تیمور حسینی با اشاره به فرارسیدن تعطیلات عیدسعید فطر و تبریک این عید گفت: امسال قرارگرفتن تعطیلات عید فطر در روزهای میانی هفته سبب شده تا بسیاری از افراد با وصل کردن این تعطیلات به تعطیلات قبلی و بعدی آخر هفته به مسافرت بروند. در همین راستا نیز از چند روز پیش به مرور شاهد افزایش حجم تردد در جاده های کشور و به خصوص جاده‌های منتهی به شمال بودیم که این روند همچنان ادامه دارد. به طوریکه امروز در برخی از جاده‌های منتهی به شمال کشور ترافیک پرحجم و در مقاطعی نیمه سنگین گزارش شده بود.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در جاده‌های سراسر کشور درآماده باش کامل هستند و پلیس با تخلفات حادثه‌ساز نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ، تردد از شانه خاکی، حرکت خلاف جهت و … به طور قاطع برخورد می کند.

حسینی همچنین به رانندگان هشدار داد که حتما در حین رانندگی خواب و استراحت کافی داشته باشند و از رانندگی مداوم پرهیز کنند. همچنین با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و تمام توجه خود را به مسیر مقابل و رانندگی بدهند. لازم است تمام سرنشینان نیز کمربند ایمنی خود را ببندند. این الزام علاوه بر خودروهای سواری، برای مسافران اتوبوس ها نیز وجود داشته و رانندگان اتوبوس موظفند که از مسافران خود بخواهند که کمربند خود را ببندند.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی کل کشور درباره شرط تزریق واکسن برای انجام سفرها نیز گفت: این موضوع برابر با همان چیزی خواهد بود که در ایام نوروز به ما ابلاغ شده و بر این اساس تردد بین استانی برای خودرویی که صاحب پلاک آن ۲ دز واکسن را تزریق نکرده، مشمول جریمه است. ابلاغیه جدیدی برای ما ارسال نشده است و از این رو برابر قبل برخورد خواهد شد.

وی توصیه دیگری نیز به رانندگان و مسافران کرد و گفت: لازم است رانندگان و مسافران حتما زمان سفر خود را مدیریت کنند تا هم در مسیر رفت و هم در مسیر بازگشت در ترافیک پرحجم کمتری بمانند. برای این موضوع توصیه می شود آن دسته از مسافرانی که امکانش را دارند، بازگشت خود از سفر را به یک روز قبل یا یک روز بعد از روز پایانی تعطیلات موکول کنند.

منبع: ایسنا

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=4753

دیدگاه شما

آخرین اخبار