ماشین نیوز

کد خبر: ۱۰۰۸۶ | تاریخ انتشار : ۱۹-۰۵-۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

شرکت هوندا موتور ژاپن امروز چهارشنبه کاهشی کمتر از حد انتظار در سود عملیاتی سه ماهه اول خود را ثبت کرد و چشم‌انداز کل سال خود را افزایش داد زیرا ین ضعیف‌تر به کاهش بخشی از مشکلات ناشی از کاهش تولید و افزایش هزینه‌های مواد کمک کرد.

به گزارش ماشین نیوز ؛سود عملیاتی برای سه ماه منتهی به ۳۰ ژوئن ۹ درصد کاهش یافت و به ۲۲۲.۲ میلیارد ین (۱.۶۵ میلیارد دلار) رسید که از میانگین برآورد ۲۰۰.۲ میلیارد ین در نظرسنجی ۱۰ تحلیلگر توسط موسسه رفینیتیو پیشی گرفت.

هوندا در مدت مشابه سال قبل، ۲۴۳.۲ میلیارد ین سود گزارش کرده بود. پیش‌بینی سود عملیاتی خود را از ۸۱۰ میلیارد ین برای سال منتهی به ۳۱ مارس به ۸۳۰ میلیارد ین افزایش داد.

تولید هوندا مانند سایر خودروسازان، تحت تاثیر کمبود جهانی نیمه هادی‌ها و محدودیت‌های ناشی از کووید- ۱۹ چین قرار گرفت که باعث اختلال در تامین قطعات شد.

بر اساس گزارش رویترز، هوندا در سه ماهه آوریل تا ژوئن مجبور شد تولید خود را در کارخانه‌های داخلی تا ۵۰ درصد کاهش دهد. این شرکت گفته بود که تولید در این کارخانه‌ها در اوایل ژوئن به حالت عادی باز می‌گردد اما پس از آن برنامه‌های آگوست را تعدیل کرد که به دلیل مشکلات لجستیکی و زنجیره تامین با مشکل مواجه شد.

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=10086

دیدگاه شما

( الزامی )

(الزامی)

آخرین اخبار