همکاری تویوتا و BMW برای تولید خودروی هیدروژنی
کد خبر: ۱۰۲۲۴ | تاریخ انتشار : ۲۲-۰۵-۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

بی‌ام‌و و تویوتا قصد دارند خودرو‌های سلول سوختی هیدروژنی مشترک خود را در سال ۲۰۲۵ عرضه کنند.

به گزارش ماشین نیوز ؛همکاری طولانی مدت برای تولید خودرو‌های سبز بین BMW و تویوتا نزدیک به نتیجه دادن است.

همانطور که اتوبلاگ توضیح می‌دهد، پیتر نوتا رئیس فروش BMW در مصاحبه‌ای گفت که این برند‌ها قصد دارند تا سال ۲۰۲۵ خودرو‌های سلول سوختی هیدروژنی مربوط به شاسی‌بلند‌های بزرگ مانند کانسپت iX۵ Hydrogen را به طور مشترک بفروشند. انتظار می‌رود تولید iX۵ در حجم کم تا پایان سال جاری آغاز شود.

بی‌ام‌و و تویوتا طی سال‌ها روی خودرو‌های متعددی از جمله احیای اخیر خودروی اسپورت سوپرا با یکدیگر همکاری کرده‌اند. آن‌ها اتحاد فناوری خودرو‌های سبز خود را در ابتدای سال ۲۰۱۳ رسمی کردند.

ممکن است ادامه کار بر روی خودرو‌های هیدروژنی در زمانی که خودرو‌های برقی بسیار محبوب هستند، عجیب به نظر برسد. با این حال، نوتا از این فناوری دفاع کرد. به عنوان مثال، خودرو‌های پیل سوختی را می‌توان در عرض چند دقیقه دوباره شارژ کرد.

خودروی هیدروژنی BMW

نوتا همچنین گفت که ب‌ام‌و نمی‌خواهد تمام سرمایه‌گذاری‌های خود را در یک فناوری سرازیر کند و مدل‌های هیدروژنی به اندازه همتایان برقی خود مستعد کمبود عرضه نیستند.

صرف نظر از این، ب ام و ممکن است به زودی توسعه EV را افزایش دهد. خودرو‌های تمام الکتریکی، بخش بزرگ‌تری از فروش را نسبت به آنچه قبلاً انتظار می‌رفت نشان داده‌اند و نوتا گفت که این شرکت، می‌تواند به هدف فروش ۵۰ درصدی خودرو‌های الکتریکی برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=10224

دیدگاه شما

آخرین اخبار