بازار فروش خودروهای اروپایی جهید!
کد خبر: ۱۲۵۲۲ | تاریخ انتشار : ۲۷-۰۶-۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰ | نسخه چاپی نسخه چاپی

فروش خودرو در اروپا پس از یک سال کاهش به رشد بازگشت.

به گزارش ماشین نیوز ؛ بازار خودروهای جدید اروپا در ماه آگوست برای اولین‌بار در ۱۳ ماه گذشته به رشد بازگشت، اگرچه ممکن است کوتاه‌مدت باشد زیرا تورم بی‌سابقه و بحران انرژی بی‌سابقه خریداران را تهدید می‌کند.

انجمن خودروسازان اروپا روز جمعه (۱۶ سپتامبر) اعلام کرد که ثبت‌نام خودرو در ماه گذشته با ۳.۴ درصد افزایش به ۷۴۸ هزار و ۹۶۱ دستگاه رسید. مرسدس بنز آلمان با جهش ۱۶ درصدی نسبت به سال گذشته در میان بهترین عملکردها قرار داشت.

خودروسازان با برخی از محدودیت‌های زنجیره تامین مانند کمبود نیمه‌رساناها، شاهد بهبودی هستند. با این حال، تورم سرسام‌آور و کندی اقتصاد جهانی، پیش‌بینی‌های فروش را مختل می‌کند. نمایش ماه گذشته با عملکرد ضعیف سال قبل مقایسه می‌شود و بسیار پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری است.

نتایج بررسی نشان داد که تورم بالا، افزایش نرخ بهره و کاهش اعتماد مصرف‌کننده، همراه با تمدید چرخه جایگزینی توسط مشتریان در میان افزایش قابلیت اطمینان خودروهای جدیدتر و فناوری‌های در حال تغییر سریع، ممکن است تقاضای اساسی را در سال ۲۰۲۳ و پس از آن به چالش بکشد.

پیش‌بینی خرید خودرو همچنان سخت است زیرا مصرف‌کنندگان نگران افزایش قبوض انرژی و خطر خاموشی‌های ناگهانی هستند زیرا روسیه تحویل گاز را کاهش می‌دهد. مقامات آلمان، بزرگ‌ترین بازار خودروی اروپا، این هفته از مصرف‌کنندگان صنعتی خواستند مصرف گاز خود را کاهش دهند. یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان پلیمر صنعت خودرو آلمان به دلیل هزینه‌های بیش از حد انرژی، تولید خود را در اروپا کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هزینه انرژی و افزایش نرخ بهره که خریداران خودرو را تحت فشار قرار می‌دهد، احتمالاً قیمت‌های بالای خودرو را محدود می‌کند. مقامات بانک مرکزی اروپا گفته‌اند که انتظار دارند پس از افزایش نرخ بهره در هفته گذشته، هزینه‌های استقراض را در جلسات بعدی خود افزایش دهند.

برچسب ها:, , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=12522

دیدگاه شما

آخرین اخبار