مشتریان از دو خودروساز کره جنوبی شکایت کردند
کد خبر: ۱۲۸۷۱ | تاریخ انتشار : ۰۲-۰۷-۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴ | نسخه چاپی نسخه چاپی

با انتشار ویدئو‌هایی از سرقت خودرو‌های هیوندای و کیا، این دو شرکت با شکایت‌های گروهی مواجه شدند.

به گزارش ماشین نیوز ؛۱۵ شکایت گروهی بر علیه دو شرکت خودروسازی هیوندای و کیا، از سوی مشتریان این دو شرکت در ۱۴ ایالت مطرح شده است. صاحبان خودرو‌ها ادعا می‌کنند محصولات این کشور که در سال‌های گذشته عرضه شده اند و در تعداد آن‌ها به میلیون‌ها دستگاه می‌رسد، به دلیل راحتی سرقت بسیار نا امن هستند.

گزارش‌های مختلف ادعا می‌کنند که این وسایل نقلیه معیوب هستند، زیرا فاقد ایموبلایزر هستند. ایموبلایزر یک سیستم ضد سرقت است که تا زمانی که قفل ECU باز نشود، از روشن شدن خودرو جلوگیری می‌کند.

اما این ادعای حقوقی صرفاً یک تئوری نیست. مالکان خودرو‌های هیوندای و کیا برای چندین ماه در ایالت‌های آمریکا به طور خاص هدف سارقان خودرو قرار گرفته‌اند. به گفته ایرا گابریل، سخنگوی هیوندای، این نقص شامل خودرو‌های Accent، Elantra، Elantra GT، Sonata، Veloster، Venue، Kona، Tucson، سانتافه، سانتافه اسپورت، سانتافه XL در مدل‌های بین سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ وجود دارد.

فهرست خودرو‌های شرکت کیا از این هم بیشتر است و به گفته جیمز بل، سخنگوی این شرکت، هر خودروی کیا که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ ساخته شده و از کلید فولادی استفاده می‌کند، در معرض خطر سرقت قرار دارد.

در حالی که این موضوع بیشتر مالکان خودرو‌های شخصی را تحت تاثیر قرار داده است، نمایندگی‌ها نیز از این موضوع در امان نیستند.

برچسب ها:, , , , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=12871

دیدگاه شما

آخرین اخبار