چرا سر باتری ماشین سولفاته میزند
کد خبر: ۷۸۰۶ | تاریخ انتشار : ۰۷-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲ | نسخه چاپی نسخه چاپی

یکی از عوامل موثر در خرابی زود هنگام باتری خودرو سولفاته شدن سر باتری ها است. سولفاته شدن می تواند تا ۵۰ درصد در کاهش عمر باتری ماشین موثر باشد.

به گزارش ماشین نیوز ؛در واقع سولفاته شدن یک نوع واکنش مابین بخار و آب است و در این صورت است که عملیات برق رسانی به قسمت های مختلف خودرو با اختلال مواجه می شود و باتری کم کم ضعیف شده و در نهایت می میرد.

چگونه از سولفاته شدن باتری ماشین جلوگیری کنیم؟

یکی از راه های خوب برای از بین بردن سولفاته ها، شستشوی سرباتری است. با استفاده از محلول جوش شیرین و آب می توان سولفاته های موجود بر روی سر باطری را از بین برد. به این صورت که حدود یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کرده و با استفاده از یک برس کوچک یا مسواک به درد نخور سرباتری را شستشو دهید. بعد از اتمام کار نیز محل مورد نظر را کاملا خشک کنید.

یکی دیگر از راه های جلوگیری از سولفاته شدن سرباتری خودرو این است که پایه قطب ها (محل تماس قطب با درپوش) را با استفاده از گریس کاملا چرب کنید. بعد از این که محل مورد نظر را با لایه ای از گریس پوشاندید، کمی مایع ظرفشویی روی آن بریزید. این کار نیز موجب می شود تا سرباتری سولفاته نزند.

یک راه ساده نیز وجود دارد. استفاده از سرپوش های لاستیکی موجود در بازار می تواند گزینه خوبی باشد. این سرپوش ها یک نوع پوشش برای سرباتری محسوب می شوند.

منبع: خودروکار

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=7806

دیدگاه شما

آخرین اخبار