تسلا چاله‌های موجود در جاده‌ها را اسکن می کند
کد خبر: ۸۲۷۴ | تاریخ انتشار : ۱۵-۰۴-۱۴۰۱ - ۹:۱۸ | نسخه چاپی نسخه چاپی

به روز رسانی جدیدخودرو‌های تسلا شامل ویژگی‌هایی است که موجب کاهش خطرات برای رانندگان می‌شود.

به گزارش ماشین نیوز ؛آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری تسلا شامل یک ویژگی با صدا است که می‌تواند از آسیب‌های زیادی به زیر بدنه خودرو جلوگیری کند و احتمالا برخی از آسیب‌های مرتبط به راننده را نیز کاهش می‌دهد. طبق گزارشات، این قابلیت خودرو‌های تسلا را قادر می‌سازد تا در مسیر خود چاله‌ها را اسکن کنند و همچنین سیستم تعلیق برای محاسبه جاده‌های ناهموار را تنظیم کنند.

  دارندگان تسلا می‌توانند این ویژگی جدید را با انتخاب «Comfort» در تنظیمات ​​فعال کنند البته ویژگی جدید ممکن است به مکانی که وسیله نقلیه در حال رانندگی است نیز بستگی داشته باشد به این معنی که ممکن است این قابلیت برای هر چاله‌ای در جاده در دسترس نباشد. باید توجه کرد که این به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای سیستم خودران خودرو‌های تسلا قابل اجرا نیست، به عبارتی وسیله نقلیه سعی نمی‌کند به طور خودکار مسیر را برای چاله‌ها تغییر دهد بلکه خود راننده باید خودرو را حرکت دهد.

قابلیت جدید تسلا

به طور کلی این ویژگی می‌تواند از آسیب‌های زیادی که برای وسیله نقلیه اتفاق می‌افتد، جلوگیری کند. این به روز رسانی جدید همچنین شامل یک زنگ چراغ سبز برای کمک به مبارزه با حواس پرتی راننده است. یادداشت‌ها اضافه می‌کنند: “این زنگ فقط به عنوان یک هشدار طراحی شده است و این مسئولیت راننده است که محیط خود را مشاهده کند و بر اساس آن تصمیم بگیرد.”

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:, , ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8274

دیدگاه شما

آخرین اخبار