عرضه تاکسی‌های خودران هیوندا تا سال ۲۰۲۳
کد خبر: ۸۵۹۷ | تاریخ انتشار : ۲۲-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵ | نسخه چاپی نسخه چاپی

با سرمایه گذاری هیوندا در زمینه اتومبیل‌های خودران، محصولات این شرکت در اوایل سال ۲۰۲۳ به صورت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش ماشین نیوز ؛روبوتاکسی تمام الکتریکی Ioniq ۵ که توسط شرکت Motional ساخته شده و حاصل سرمایه گذاری مشترک هیوندای و آپتیو است، از زمان آغاز به کار مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و فناوری بدون راننده را توسعه می‌دهد. هیوندای و آپتیو هر دو ۵۰ درصد از سهام این شرکت را دارند.

 هیوندای برای این سرمایه گذاری مشترک ۱.۶ میلیارد دلار و سایر منابع خود را سرمایه گذاری کرده است و شرکت آپتیو هم فناوری، IP و تیم خود را ارائه کرده است. از آن زمان، شرکت Motional تلاش کرده است تا با ایجاد وسایل نقلیه بدون راننده، ایمن، قابل اعتماد و در دسترس، آزادی در زمینه حمل و نقل را به مردم بدهد.

روبوتاکسی

موشنال پس از دو سال فعالیت، اولین  روبوتاکسی خلبان جهان را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرد. موشنال در گزارشی از تاخیر در برنامه‌های خدمات مشترک خود به دلیل همه گیری ویروس کرونا خبر دارد. با این حال، آزمایش‌های اولیه موفقیت‌آمیز بوده است. اکنون این شرکت در نهایت اعلام کرده که رباتاکسی چه زمانی خیابان‌ها می‌شود.

هیوندای اعلام کرده است که روبوتاکسی Ioniq ۵ از سال ۲۰۲۳ در سراسر جهان در دسترس خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:, ........ لینک کوتاه : mashinnews.com/?p=8597

دیدگاه شما

آخرین اخبار